Skuteczna prezentacja nieruchomości

Prezentacja nieruchomości to kluczowy krok w procesie sprzedaży. Aby skutecznie zaprezentować mieszkanie podczas wizyty potencjalnego nabywcy, warto zadbać o kilka istotnych kwestii.

Proces prezentacji nieruchomości potencjalnemu nabywcy to kluczowy etap w całym procesie sprzedaży, który nie tylko umożliwia wyeksponowanie unikalnych cech i zalet danej nieruchomości, ale również buduje pierwsze wrażenie oraz zaufanie między sprzedawcą a nabywcą. Przygotowanie nieruchomości do prezentacji jest kluczowym krokiem, dlatego aby skutecznie zaprezentować mieszkanie, warto zadbać o kilka istotnych kwestii:

1. Posprzątaj i uporządkuj mieszkanie - przed wizytą warto posprzątać i uporządkować mieszkanie. Usuń z niego zbędne przedmioty, które mogą przytłaczać przestrzeń, a jednocześnie pozostaw wyposażenie, które podkreśla atuty mieszkania.

2. Oświetlenie - zadbaj o odpowiednie oświetlenie mieszkania. Otwórz rolety i zasłony, aby wpuszczając naturalne światło, podkreślić atuty mieszkania.

3. Pokaż zalety mieszkania - podczas prezentacji warto podkreślić zalety mieszkania, takie jak np. bliskość sklepów, szkół, przystanków autobusowych, a także dobre wykończenie wnętrz.

4. Odpowiedz na pytania - bądź gotowy na pytania potencjalnego nabywcy. Przygotuj się do odpowiedzi na pytania dotyczące stanu technicznego mieszkania, kosztów utrzymania czy planów remontowych.

5. Daj potencjalnemu nabywcy swobodę - warto dać potencjalnemu nabywcy swobodę w przeglądaniu mieszkania i zadawaniu pytań. Daj mu czas i przestrzeń, aby mógł dokładnie się zapoznać z oferowaną nieruchomością.

6. Zadbaj o zapachy unoszące się w pomieszczeniach. Wywietrz mieszkanie, nie gotuj niczego w kuchni na chwilę przed wizytą. Jeśli korzystasz z rozpylanych odświeżaczy powietrza, zrób to na kilka godzin wcześniej.

7. Zadbaj o to, aby w mieszkaniu było obecnych jak najmniej osób. Mała liczba osób obecnych lokatorów pozwoli kupującym w nieskrępowany sposób rozejrzeć się po wszystkich pomieszczeniach. Ta sama zasada dotyczy zwierząt. Jeśli Twój pies bardzo lubi okazywać radość na widok nowych gości, pomyśl o zorganizowaniu dla niego spaceru na czas prezentacji. Nie każdy lubi zwierzęta, a część osób może mieć alergię na sierść.

8. Zapewnij sobie bezpieczny zapas czasu pomiędzy kolejnymi prezentacjami - weź pod uwagę, że niektórzy kupujący mogą go potrzebować trochę więcej. Jeśli masz już umówione kolejne spotkanie lub musisz wracać do innych zajęć, delikatnie zasugeruj to z odpowiednim wyprzedzeniem.

9. Widzisz, że goście nigdzie się nie spieszą? Zaproponuj im rozpoczęcie prezentacji od kawy lub herbaty. Nawiązanie dobrej relacji ułatwi późniejsze negocjacje.

11. A może warto też zadbać o to, aby w mieszkaniu nie było niezręcznej ciszy? Włącz przyjemną, nienachalną muzykę w tle (ale nie telewizor, który zagłuszy rozmowę). 

10.Jeśli nie masz czasu lub ochoty osobiście spotykać się z potencjalnymi nabywcami, agent może zrobić to za Ciebie (przy umowie wyłączności). Może się to odbyć nawet bez Twojego udziału – jeśli nie mieszkasz w prezentowanym lokalu, po prostu przekazujesz klucze pośrednikowi i pozbywasz się kłopotu.  Co ważne – pośrednik zawsze spisuje dane z dowodu osobistego kupujących, którzy oglądają Twoją nieruchomość oraz jest obecny przy każdej prezentacji. Unikasz w ten sposób zaproszenia do Twojego mieszkania i przebywania sam na sam z osobą „z ulicy” – która zgłosiła się do Ciebie być może w celu obejrzenia wnętrz, być może z innymi zamiarami.

 

Pozostałe aktualności

Zakup mieszkania nad morzem - jakie ma zalety?

Marzenie o posiadaniu własnego mieszkania nad morzem jest powszechne i fascynujące dla wielu osób. Odsetek ludzi decydujących się na zakup nieruchomości w nadmorskich miejscowościach stale rośnie. Przedstawiamy różne zalety posiadania mieszkania nad morzem, które przekonają nawet najbardziej niezdecydowanych!

Czytaj więcej

Dlaczego mieszkanie się nie sprzedaje? Poznaj powody.

Sprzedaż mieszkania może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, a czasami właściciele nieruchomości mogą napotkać trudności w znalezieniu nabywcy. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, które mogą wpływać na brak zainteresowania daną nieruchomością i prowadzić do dłuższego czasu wystawienia jej na sprzedaż.

Czytaj więcej

Dom pod miastem czy w mieście? 15 aspektów, które musisz znać!

Decyzja o zakupie nieruchomości to zawsze kluczowy moment w życiu każdego człowieka. Gdy nadejdzie czas wyboru między domem na przedmieściach a mieszkaniem w samym sercu miasta, wiele osób zastanawia się, która opcja jest bardziej korzystna. W niniejszym artykule dokładnie przyjrzymy się zaletom obu możliwości, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Czytaj więcej